بادرود، شهری باستانی و مذهبی

شهر بادرود

به غیر از شهر اصفهان، استان اصفهان شهرها و روستاهای دیگری دارد که گردشگران می‌توانند از آن بازدید کنند. بادرود یکی از شهرهای باستانی و مذهبی است که باید در سفر به این استان ببینید. پس بیایید با شهر بادرود بیشتر آشنا شویم.

بادرود کجاست؟

این شهر تاریخی و مذهبی است که در دشت‌های حاشیه شمالی کوه کرکس و در جنوب کویر مرکزی، در ۱۳۵ کیلومتری شمال اصفهان و در ۲۵ کیلومتری شمال نطنز قرار دارد.

این شهر دارای آثار تمدن ۶۰۰۰ هزار ساله که شواهد آن را می‌توان در اطراف روستای اریسمان این منطقه جست وجو کرد.

بادرود
شهر بادرود اصفهان | عکس: ویکیپدیا

گویش محلی مردم بادرود «گویش بادرودی» است که جزئی از زبان‌های ایرانی مرکزی و از شاخه زبان‌های ایرانی شمال غربی و هم خانواده با زبان مادی مانند کردی است.

آب و هوای این شهر خشک و کویری است که تابستان‌های گرم و زمستان‌هایی سرد دارد.

شغل بیشتر مردم این شهر باغداری و کشاورزی است و بخش صنعت و خدمات هم در این منطقه نیز رونق دارد. محصول مهم شهر انار است که به کشورهای خارج از هم صادر می‌شود.

بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی اصفهان

از بناهای تاریخی و مکان‌های دیدنی

  1. دو امامزاده آقا علی عباس(ع) و شاهزاده محمد(ع) از فرزندان امام موسی کاظم(ع) است, که در دل کویر در نزدیکی این شهر واقع شده اند و هرساله زائران بسیاری به این امامزاده سفر می‌کنند.
  2. سرا موزه دکتر رهگشای، حمام نوقه، سایت اریسمان، قلعه مدبرالملک و منطقه باستانی تخت پادشاه و خانه‌های قدیمی و بادگیرهای اندک این شهر و… از امکان دیدنی بادرود می‌باشد.
  3. برگزاری جشنواره انار و جشنواره دو قلوها در این شهر از دیگر جاذبه‌های گردشگری آن می‌باشد.

فاصله بادرود تا منطقه نمونه گردشگری متین آباد 15 کیلومتر می‌باشد و به عنوان یک تور یک روزه قابل بازدید است. همچنین فاصله کاشان تا بادرود 60 کیلومتر است. اگر این مطلب را دوست داشتید به مطلب زواره کجاست؟ سر بزنید.

قصد سفر به استان اصفهان را دارید و در جستجوی یک اقامتگاه کویری هستید؟ برای رزرو اقامتگاه کاشان، اکو کمپ متین آباد گزینه مناسبی است.

1 در مورد “بادرود، شهری باستانی و مذهبی”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا