مزرعه ارگانیک متین آباد در دل کویر

مزرعه ارگانیک متین آباد

دشت‌های سرسبز و زیبا جایی با صفا برای وقت گذرانی است، اما وقتی که به کویر می‌روید انتظار خشکی و خشکسالی دارید. در اکو کمپ کویری متین آباد اما اینگونه نیست، چون شما یک مزرعه سرسبز را خواهید دید که با گیاهان کاملا ارگانیک پوشانده شده است. مانند جامه‌ای سبز که بر روی تن خاک کشیده باشیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا با مزرعه ارگانیک متین آباد بیشتر آشنا شوید.

ارگانیک یعنی چه؟

قبل از اینکه به اطلاعات و محصولات مزرعه متین آباد بپردازیم، بیایید ببینیم اصلا ارگانیک چیست؟ محصولات ارگانیک چگونه است؟ و پاسخ این سوالات را بدهیم. محصول ارگانیک، محصولی است که در تمامی مراحل تولید آن همه‌چیز طبیعی و از طبیعت باشد. این یعنی محصولی ارگانیک است که منشا طبیعی داشته باشد. همچنین در رشدش از هیچگونه مواد شیمیایی و غیرطبیعی استفاده نشده باشد. نکته‌ی دیگری که باید درباره این محصولات بدانیم این است که نباید ماهیت طبیعی خود را از دست دهند، پس هر گونه فعالیت که باعث تغییر ماهیت محصول می‌شود را نباید انجام داد.

مزرعه ارگانیک متین آباد
گلخانه ارگانیک

معمولا محصولات ارگانیک مانند میوه بسیار تازه و خوشمزه به نظر می‌رسند، اما برخی از آن‌ها ممکن است لک و ظاهری غیر معمول داشته باشند که امری طبیعی است. اگر دیدید تمام میوه‌ها یک شکل و یک رنگ هستند و مزه‌ای یکسان دارند، باید بدانید که از مواد شیمیایی در آن‌ها استفاده شده است یا ماهیت آن‌ها با فرآیندهای مختلف تغییر کرده است.

محصولات ارگانیک طعمی غنی‌تر دارند و هوس انگیزترند، به صورتی که آب از دهان شما راه می‌افتد. در متین آباد مفتخریم که محصولات کاملا ارگانیک داریم که هم برای مصرف روزانه اکو کمپ استفاده می‌شوند و هم برخی محصولات برای فروش به مهمانان و اهالی روستا هستند.

محصولات ارگانیک متین آباد

در زیر به تمامی محصولات ارگانیک مزرعه متین آباد اشاره کردیم، اما شما باید این نکته را به خاطر بسپارید که در هر فصل محصولات متفاوت هستند و محصولات جدیدتری به کمپ اضافه می‌شود.

میوه فصل

میوه ارگانیک از دیگر محصولات این مزرعه و باغ زیبا در متین آباد است. میوه‌‌هایی همچون انار، پسته و … را می‌توانید از درخت بچینید و پس از شستن آن میل کنید. پس از دیدن و مزه کردن این میوه‌هایی مانند هندوانه، طالبی، خیار و … کاملا به طبیعی بودن آن‌ها پی خواهید برد، چون میان میوه‌هایی با کود شیمیایی و فرآیند غیر طبیعی و میوه‌های ارگانیک‌ تفاوت بسیار زیادی وجود دارد.

درخت انار متین آباد
انار از میوه‌های متین آباد

سبزیجات تازه

سبزی خوردن از مخلفات کنار غذا به شمار می‌رود که ایرانی‌ها دوست دارند در کنار غذا میل کنند. ریحان، جعفری، تره، ترخون، شاهی و … از سبزیجاتی هستند که در متین آباد کشت می‌شوند. در متین آباد شما می‌توانید در کنار غذای خود از سبزی خوردن ارگانیک خوش طعم و خوشمزه میل کنید و به سلامت خود اهمیت دهید.

صیفیجات تازه

شاید مهمترین قسمت مزرعه ارگانیک متین آباد، قسمت کاشت صیفیجات آن باشد، چون از آن‌ها در آشپزخانه و رستوران متین آباد استفاده می‌شود تا یک غذای سالم به دست مهمانان برسد. بادمجان، کدو، کدو حلوایی، فلفل شیرین، فلفل دلمه و … را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین صیفیجات متین آباد نام برد.

جمع بندی

مزرعه ارگانیک قلب تپنده و سبز اکو کمپ است. جایی که میان کویر خاکی، سرسبزی و آبادانی می‌بینید. جایی که کویر به ما نعمت‌های خدا را ارزانی می‌دارد. پس اگر به اکو کمپ متین آباد رفتید یادتان باشد از محصولات مزرعه ارگانیک نوش جان کنید چون این محصولات با دیگر محصولاتی که در شهرها پیدا می‌کنید بسیار متفاوت است.

قصد سفر به استان اصفهان را دارید و در جستجوی یک اقامتگاه کویری هستید؟ برای رزرو اقامتگاه کاشان، اکو کمپ متین آباد گزینه مناسبی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا