مقاله نشریه آسیا در رابطه با متین آباد

اینجا اکوکمپ متین آباد است، منطقه نمونه گردشگری در دل کویر که نخستین اکوکمپ کویری در ایران است و در جنوب غربی دشت کویر در منطقه شهر بادرود از توابع شهرستان نطنز در ۲۰ هکتار زمین محصور و ۱۵ هکتار مجموعه کشاورزی قرار گرفته است.

اکوکمپ متین آباد از سوی بخش خصوصی و یک مؤسسه گردشگری با ۳۰ سال سابقه فعالیت در حوزه گردشگری داخلی و خارجی با سرمایه گذاری ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان ایجاد شده که اکنون علاوه بر گردشگری داخلی بسیاری از تورهای جهانگردی ازکشورهای اروپایی، آسیایی و کانادا آن را در فهرست مقصدهای خود به عنوان یک محل اقامت دلپذیر قرار می دهند.

احداث کمپ متین آباد از سال های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ آغاز و در سال ۱۳۸۹ به بهره برداری رسیده است. اکنون سالانه ۸ تا ۱۰ هزار گردشگر که حدود ۳۰ درصد آنان توریست های خارجی هستند در این کمپ پذیرایی می شوند.

کمپ متین آباد برای گردشگران فضای بسیار متفاوت و زیبایی را فراهم ساخته است. پیاده روی و آرامش در سکوت زیبای کویر، آسمانی پرستاره برای رصد در شب ها، شب نشینی کنار آتش، دوچرخه سواری، شترسواری، اسب سواری و اتومبیلرانی از سرگرمی ها و تفریح های گردشگران در این مکان است.

گردشگران در متین آباد در اتاق ها و سوییت های دو وسه تخته، اتاق های ویژه شاه نشین و گوشواره ساختمان کاروانسرا، خانه های ساخته شده به سبک معماری سنتی (کومه) و چادرهای دونفره و سه نفره و چندنفره استاندارد اقامت می کنند.

گردشگرانی که قصد سفر به کمپ متین آباد را دارند می توانند با دفتر رزرواسیون در تهران با شماره ۸۸۷۱۵۲۳۲ و ۸۸۱۰۷۶۷۰ و یا سایت دوزبانه فارسی-انگلیسی www.matinabad.com تماس بگیرند.

 

حمید دهقان

(روزنامه اقتصادی آسیا، یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، سال هفدهم، شماره ۳۹۶۳)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *