حیوانات اکو کمپ کویری متین آباد

اسب در متین آباد

حیوانات جزو انکارناپذیر طبیعت هستند و انسان‌ها باید همزیستی با آن‌ها را یاد بگیرند. ما باید از همان ابتدای کودکی فرزندان خودمان را طبیعت دوست و حیوان دوست تربیت کنیم تا در آینده حیوانات دچار مشکل نشوند و از خطر انقراض دور باشند. از این رو اکو کمپ متین آباد سعی کرده است تا با پرورش و همزیستی با حیواناتی از جمله شترمرغ، شتر، بز، اسب و … بستری را فراهم کند که کودکان و بزرگسالان با این موجودات خداوند دوست و همراه باشند. در ادامه با معرفی حیوانات اکو کمپ متین آباد همراه باشید.

شترمرغ

شترمرغ اصلی‌ترین حیوان متین آباد است. پرورش شترمرغ در متین آباد از همان ابتدا ساخت این مجموعه، آغاز شده است. شترمرغ برای انسان خاصیت‌های بسیاری دارد که تنها کافیست یک جست‌وجوی کوتاه انجام دهید تا این خواص مفید برای شما پدیدار شوند. از سر تا نوک پا این حیوان دوست داشتنی برای انسان قابل استفاده است. از پرهایش بگیرید تا تخم شترمرغ و روغن و …، اما نگران نباشید، شترمرغ‌های متین آباد بدین منظور پرورش نمی‌یابند و زندگی راحت و بدون دغدغه‌ای را درون این کمپ می‌گذرانند.

پرورش شتر مرغ
پرورش شترمرغ در متین آباد

شما می‌توانید از نزدیک شترمرغ‌های این مجموعه را ببینید و از ابتدا با رشد و نمو این حیوان زیبا که چشم‌هایش شما را محصور می‌کند، آشنا شوید. بازی بچه شترمرغ‌ها در محوطه بکر کویر اکو کمپ می‌تواند شما را هیجان زده کند، پس این تجربه رایگان را از دست ندهید.

شتر

شتر نماد کویر است. در گذشته شترها برای جابجایی و مسافرت از یک مکان به مکان دیگر استفاده می‌شدند، چون می‌توانستند ساعت‌های زیادی را بدون تشنگی و گرسنگی دوام بیاورند. امروزه شترها جای خود را به ماشین‌های بنزینی و برقی دادند که سرعت و امکانات بیشتری دارند. اگر دوست دارید تجربه شتر سواری را به مانند کاروان‌هایی که به سمت جاده ابریشم برای تجارت می‌رفتند بدست آورید، به اکو کمپ متین آباد بیایید.

شتر سواری در متین آباد
شتر سواری در متین آباد

شترهای متین آباد در کمال صحت و سلامتی به سر می‌برند و لبخند از لب آن‌ها پاک نمی‌شوند، چون وقتی سوارشان می‌شوید، شما هم خوشحال و خندان هستید. شترسواری در کویر از تفریحات غیر رایگان اکو کمپ است. 15 دقیقه شتر سواری تاثیر به سزایی در روحیه‌ی شما خواهد داشت. همزیستی با طبیعت چیزی‌ست که شما را از افسردگی دور نگه می‌دارد و نمی‌گذارد غم به دل خود راه دهید.

اسب و خَر

اسب و خر نیز به عنوان حیوان اهلی در متین آباد وجود دارند. اسب و خر در متین آباد برای نمایش است و شما می‌توانید آن‌ها را از نزدیک ببینید و لمس کنید.

گوسفند

گوسفند از دیگر حیوانات بازیگوش اکو کمپ متین آباد است. این گوسفندها از محصولات ارگانیک اکوکمپ تغذیه می‌کنند، به همین دلیل چاق و چله و سلامت هستند. همانطور که می‌دانید تمام اجزای گوسفند نیز مانند شترمرغ قابل استفاده است. گوسفندها معمولا در گله‌های بزرگ نگه‌داری می‌شوند. پرورش گوسفند به دو روش داشتی و پرواری انجام می‌شود که بستگی به استفاده از گوسفندان دارد.

پرورش گوسفند در متین آباد
پرورش گوسفند در متین آباد

در روش داشتی چوپان یک میش مادر را می‌خرد و شروع به تکثیر نسل می‌کند اما در روش پرواری چوپان بره‌های کوچک و کمتر از 30 کیلو را می‌خرد و پس از رسیدن به وزن مورد نظرش آن‌ها را به فروش می‌رساند.

بُز گوش دراز

بز گوش دراز از خاص‌ترین حیوانات متین آباد است که در کمتر جایی می‌توانید آن را مشاهده کنید. بز گوش دراز به صورت نمایشی در اکو کمپ متین آباد است تا با گونه‌های جانوری کویر و روستایی بیشتر آشنا شوید. برخی از نژادهای بز گوش دراز آنقدر کمیاب است که تنها 100 راس از آن‌ها در دنیا وجود دارد. در دهه 80 دو راس بز گوش دراز کمیاب در ایران وجود داشت که آن‌ها را برای نگه داری به کاشان بردند. اگر دوست دارید یک بز گوش دراز را از نزدیک ببینید، می‌توانید همین الان اقامت خود را در اکو کمپ رزرو کنید.

بُز

شیر بز یکی از فرآورده‌های مهم بزهاست که به انسان پیشکش می‌کنند. شیر بز بسیار مفیدتر از شیر گاو است. همانطور که می‌دانید دسترسی به شیر بز در کشور ایران بسیار سخت‌تر است و فرآورده‌های لبنی که از این شیر بدست می‌آید گران‌تر هستند.

بز در متین آباد
بز در متین آباد

شیر بز به راحتی قابل هضم است و پروتئین و ویتامین‌های آن راحت‌تر جذب بدن می‌شوند. از این‌ها که بگذریم می‌توان گفت‌ بزهای متین آباد فعال‌ترین حیوانات این مجموعه هستند چون بسیار جنب‌وجوش دارند.

پرندگان (مرغ و خروس و کبوتر)

مرغ و خروس‌های متین آباد مانند عشاق افسانه‌ای در کنار هم قرار دارند و روزهای خوبی را می‌گذراند. یکی از مهم‌ترین فرآورده‌های مرغ‌های متین آباد تخم مرغ محلی و ارگانیک است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا