تور شتر سواری در اکو کمپ متین آباد

شتر در متین آباد

شتر دیدی، ندیدی! در اکو کمپ کویری متین آباد شما می‌توانید تا دلتان بخواهد شترها را ببینید و سوار آن‌ها شوید. شتر سواری از تفریحات فراموش نشدنی سفر به کویر است که نباید از دست داد. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی این تفریح کویری بپردازیم و بگوییم چگونه می‌توانید یک تور شتر سواری خوب را رزرو کنید و از آن لذت ببرید. پس تا آخر این مطلب با مجله متین آباد همراه باشید.

شتر سواری از دیرباز تا امروز

شتر تنها حیوان اهلی است که می‌تواند در آب و هوای گرم کویری طاقت بیاورد و زنده بماند. از این رو پیشینیان ما برای سفرهای دور و دراز از شتر استفاده می‌کردند.

حتما در فیلم‌ها و کارتون‌های قدیمی تصاویری از کاروان‌های مسافری دیدید که با شتر مسیرهای طولانی را پیمایش می‌کردند و به مقصد خود می‌رسیدند. چون این حیوان دوست داشتنی علاوه بر سواری دادن به مسافران خود، بار زیادی را هم حمل می‌کند. همچنین شتر می‌تواند حدود 2 ماه بدون آب در کویر زنده بماند که این مهم به وسیله کوهانش امکان پذیر است.

تور شتر سواری
شتر سواری در متین آباد

با اختراع ماشین، هواپیما و قطار دیگر کسی شتر را برای مسافرت انتخاب نمی‌کند، به همین دلیل شترها می‌توانند استراحت کنند ولحظه‌ای آرامش را در آرامش بی بدیل کویر بگذرانند. اما این پایان کار نیست، امروزه شتر سواری در کویرهای ایران و دنیا به عنوان یک تفریح تعریف شده است و در قالب تور به کسانی که عاشق آن هستند ارائه می‌شود.

شتر سواری در کویر

برعکس اسب سواری که می‌تواند در هر مکانی صورت بگیرد، شتر سواری تنها مخصوص کویر است. سیستان و بلوچستان، یزد، کاشان، مرنجاب و … از استان‌ها و شهرهایی هستند که می‌توان در آن شتر سواری کرد، پس اگر به یکی از این مکان‌ها رفتید بدانید که این حیوان‌های دوست داشتنی منتظر دیدن و سواری دادن به شما هستند.

شتر سواری در کویر
شترهای متین آباد

در سیستان و بلوچستان و یزد مسابقات شتر سواری به صورت حرفه‌ای برگزار می‌شود که در آخر به برنده‌ها جوایز نفیسی اهدا می‌شود. اگر به این رشته نیز علاقه دارید می‌توانید به تماشای ان در میادین بپردازید یا خود یک شتر سوار حرفه‌ای شوید.

لوازم مورد نیاز تور شتر سواری

لوازم مورد نیاز تور شتر سواری همان لوازم ضروری سفر به کویر است. پس حتما وسایلی که در زیر لیست شدند را همراه داشته باشید تا به شما خوش بگذرد.

  • کرم ضد آفتاب
  • کلاه نقاب دار
  • عینک آفتابی

شتر سواری متین آباد

اکو کمپ متین آباد به عنوان اولین اکو کمپ کویری ایران تفریحات کویری متنوعی را ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها شتر سواری است. در کنار خدمات تجربه محور متین آباد مانند دلیجان سواری، رصد ستارگان، تیراندازی با تیر و کمان، بیلیارد و تفریحات دیگر، شتر سواری از محبوب‌ترین فعالیت‌های تفریحی متین آباد است که مهمانان از آن استقبال بسیاری می‌کنند.

شتر سواری
تفریحات متین آباد

برای انجام فعالیت شتر سواری در متین آباد باید با مسئول آن در فروشگاه هماهنگ کنید. معمولا این تفریح جذاب در دو نوبت صبح و عصر در اکو کمپ برگزار می‌شود. البته باید بگوییم چون شتر سواری از تفریحات محبوب ماست، ممکن است کمی در صف بمانید. شتر سواری در اکو کمپ متین آباد شامل هزینه می‌شود اما در بعضی روزهای خاص یا رویدادهای اختصاصی ما این تفریح رایگان می‌شود.

جمع بندی

در آخر باید بگوییم که اگر شتر سواری در کویر را می‌خواهید به بهترین نحو ممکن و به صورت اختصاصی تجربه کنید، بهتر است سفری به متین آباد داشته باشید و یک شب را در اکو کمپ بگذرانید. برای رزرو اقامت به سایت رزرو آنلاین متین اباد بروید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا