کاشت نهال در اکو کمپ متین آباد توسط مسئولین منابع طبیعی استان اصفهان

اصفهان – رئیس اداره جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: همزمان با هفته منابع طبیعی و آبخیزداری ۳۵۰ هزار اصله نهال به صورت رایگان در استان اصفهان توزیع می‌شود. همه ساله با شروع روز درختکاری در اکثر نقاط ایران اتفاقات خوب و نیکویی برگزار می‌شود. امسال نیز همزمان با این روز، مسئولین منابع طبیعی استان اصفهان در اکو کمپ کویری متین آباد گردهم می آیند تا دین خود به زمین بخشنده را، با کاشت نهال ادا کنند.

اکو کمپ کویری متین آباد به عنوان اولین اکو کمپ کویری در کشور بنا بر گردشگری مسولانه و پایدار تشکیل گشته است و همواره در تلاش بوده، درکنار فعالیت های گردشگری، سهم قابل توجهی درگردشگری پایدار و حفاظت از اصول زیست محیطی و تنوع زیستی داشته باشد.

احداث باغ درختکاری برای توریست‌های اروپایی نیز یکی دیگر از قدم‌های سبز اکو کمپ متین آباد است در جهت ترویج فرهنگ درختکاری و کاشت نهال، که به این ترتیب مسافران هم جان دوباره ای به زمین هدیه دهند و هم یادگارهایی از سفرشان به این واحه سرسبز پرغرور برای همیشه عرضه کنند.

از همین سو و در پی حفاظت از زمین و تنوع زیستی دست به احداث مزرعه‌ای ارگانیک زده است که بتواند در کنار حفظ کیفیت آلی خاک و استفاده نکردن از کودهای شیمیایی، قدمی در جهت آبادانی منطقه بر دارد.

اکو کمپ متین آباد پیش از این نیز در در سال 1389 با برافراشتن پرچم ” بکار برای زمین ” در این مجموعه با هدف پیشرفت و حمایت از درخت و درختکاری، افتخاز حضور در اینگونه برنامه های زیست محیطی جهانی را داشته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا